KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7919473
*
nr 791 9473
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvarell, Martin Säflund (1894-1976), 31x23
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 18:06:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 23:31:16
1
600 kr
18/11 08:56:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
*
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
nr 791 9473
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvarell, Martin Säflund (1894-1976), 31x23
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 23:31:16 | 1 | 600 kr |
18/11 08:56:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14